Кількість
|
Вартість
|
||
|
PlayStation 5 Pro: очікування нового покоління
Хоча на анонс та подальший реліз PlayStation 5 Pro прийдеться почекати ще як мінімум декілька місяців, геймери та інсайдери по всій земній кулі не гають часу, щоб генерувати та розповсюджувати все більше чуток про можливості нової консолі Sony. Звичайно, впевнено заявляти про всі її характеристики наразі недоцільно, та все ж беззаперечним є той факт, що PS5Pro неодмінно буде, а офіційне підтвердження цього варто чекати ближче до кінця 2024 року.
Якою ж буде PlayStation 5 Pro?
Це питання непокоїть багатьох: від розробників ігор та до самих гравців, але проаналізувавши численні чутки та витоки даних, сайт Ябко може ледь-ледь підійняти для вас вуаль таємниць та показати, що ж саме вже зовсім скоро запропонує головний козир Соні в індустрії відеоігор.
Відразу варто зазначити, що PS5 Pro відіграватиме роль оновлення модельного ряду поточного покоління та буде своєрідною з'єднувальною ланкою між PS5 та її наступником, умовною PS6. Тож ми, як і багато інших аналітиків, очікуємо схожу концепцію розробки PS5Pro до її попередниці, PS4 Pro.
Концептуально вона була вдосконаленням базової консолі PS4 — оснащена тим самим контролером DualShock 4 і бібліотекою ігор, від оригіналу вона відрізнялась підвищеною продуктивністю та цільовою роздільною здатністю 4K для вибраних ігор, завдяки чому навіть зараз залишається популярною серед багатьох гравців.
Це була консоль, розроблена саме для геймерів, як і стверджувалось в її рекламному гаслі, тож вона давала змогу насолоджуватися іграми PlayStation у найкращому вигляді.
Саме тому логічно, що з PS5 Pro японська корпорація обере схожий шлях — спираючись на надійну фундацію базової PS5, новинка подарує кращий ігровий досвід завдяки сучаснішим внутрішнім компонентам та, можливо, незначному редизайну. Але обов'язково враховуйте, що PS5 Pro — це не повноцінний наступник поточного покоління, тож не варто будувати стосовно неї нереалістичні очікування.
Інноваційний дизайн корпуса
Оригінальна PS5 зіткнулась з певною критикою щодо її дизайну. Значно збільшені габарити відносно переднього покоління, а також певна дешевизна у її вигляді, залишили багатьох критиків та користувачів незадоволеними. У Slim-версії, яка побачила світ у 2023 році, розробники спробували усунути ці недоліки, тому й PS5 Про, мабуть, потішить нас більш елегантною та довершеною варіацією космічної естетики цього покоління.
Особливості та можливості приставки
Попри те, що на ігрових блогах та форумах можна знайти різні припущення стосовно PlayStation 5 Pro, константою завжди залишаються три пункти — ще більше кадрів за секунду, роздільна здатність 8К та технологія відстеження променів. Поки збільшення FPS та вдосконалення ray tracing'a практично не викликає сумнівів, доцільність та можливість імплементації підтримки 8К залишається під питанням.
Звичайно, поліпшення апаратної складової нової консолі надасть в її розпорядження більше обчислювальних потужностей, однак готовність ігрової індустрії та користувачів (адже тільки обрані зараз мають 8К-телевізори у себе вдома) до переходу на новий стандарт вселяє певний скепсис.
Та все ж недавні чутки про розробку Соні певної технології масштабування, яка працюватиме за принципом DLSS від Nvidia, можуть свідчити про те, що все ж японці планують потішити власників high-end телевізорів вже цього року. Крім того, PS5 Pro матиме ту саму бібліотеку ігор, що й PS5, але з певними тайтлами, які передбачатимуть використання кращого заліза “консолі”. Працюватиме це ідентично “PS4 Pro enhanced” на минулому поколінні.
Поточний контролер DualSense залишиться основним способом взаємодії з консоллю. Існує ймовірність того, що PS5 Pro постачатиметься з висококласним геймпадом DualSense Edge або навіть DualSense v2, але ні підтверджень, ні спростувань цьому немає.
Також варто очікувати покращеної сумісності між PlayStation 5 Pro та PSVR 2. Sony залучають великі інвестиції для розвитку своєї екосистеми віртуальної реальності, а наявність ще вищих обчислювальних потужностей надає карт-бланш на забезпечення ще глибшої імерсії та візуальної бездоганності VR-світів.
Характеристики та потужність консолі
Для правильного втілення всіх ідей, які ми обговорили в попередньому параграфі, PS5 Pro знадобиться значний стрибок продуктивності, та останні витоки свідчать, що майбутня консоль отримає до 33,5 активних терафлопс та 67 терафлопс так званої 16-бітної обчислювальної потужності “floating point”, підсилених певними алгоритмами ШІ та глибинного навчання.
Цього точно вистачить для стабільної роботи кожної з найбільш сміливих ідей. Для прикладу, оригінальна PS5 має лише 10,28 Тфлопс, тож навіть, якщо дані в чутках трохи перебільшені, технічні характеристики PS5 Pro будуть просто неймовірними, що дозволить приставці конкурувати навіть з ігровими ПК найвищого рівня.
Щодо потенційного процесора новинки, то за інформацією з різних джерел він, хоч і буде ідентичний PS5, але матиме режим високої частоти з підвищенням до 3,5 ГГц. Це 10% приріст, що стане значним показником як для ігор, так і загальної роботи консолі.
Інші апдейти PlayStation 5 Pro включають поліпшення аудіо продуктивності на 35%, на 45% збільшену швидкість рендерингу (порівняно з “ванільною” PlayStation 5) та численні мінорні зміни для ще кращого ігрового процесу й користувацького досвіду. Приємною новиною є й те, що до створення архітектури майбутньої PS докладає руку Марк Черні — легендарний американський дизайнер відеоігор, програміст, продюсер та відома медіаперсона, залучення якої вселяє в наші серця особливий оптимізм.